Menu

Obchodné podmienky

Obecné ustanovenia

1.Právny vzťah založený uzavretím zmluvy o kúpe tovaru na serveri www.lekarske-pristroje.sk sa riadi príslušnými ustanoveniami občianského zákonníku o uzatváraní zmlúv za využitia prostriedkov komunikácie na diaľku. Týmto prostriedkom v prípade nášho virtuálneho obchodu je predovšetkým elektronická pošta.

2.Zmluva o kúpe tovaru ponúkaného na serveri www.lekarske-pristroje.sk  je uzatvorená okamžikom obdržania Vámi riadne vyplnenej objednávky. Kupujúci podaním objednávky potvrdzuje svoj súhlas s týmito obchodnými podmienkami.

3.Po obdržaní riadne vyplnenej objednávky Vám do 48 hodín formou elektronickej pošty alebo telefonicky na Vámi uvedený kontakt potvrdíme prijatie objednávky na spracovanie. V prípade, že objednaný tovar nie je v okamžiku uzavretia zmluvy dostupný, budeme Vás informovať o novom možnom termíne dodania.

4.Tovar je dodávaný na dobierku prostredníctvom držiteľa poštovej licencie, a to do miesta, ktoré kupujúci uvedie vo svojej objednávke (platí pre celú SR). Kupujúci je povinný tovar pri dodaní prevziať a riadne uhradiť.

5.Objednaný tovar je možné taktiež vyzdvihnúť v sídle spoločnosti, ktorý sa nachádza na adrese: Bolex, s.r.o., Bolešov 448, 018 53 Bolešov.

Platobné pomienky

1. Všetky objednávky zasielame na dobierku. Tovar sa platí v hotovosti až pri osobnom prevzatí alebo po dohode bankovým prevodom. Pri väčších objenávkach požadujeme zálohovú platbu.

2.Tovar doručujeme dobierkou prostredníctvom držiteľa poštovej licencie, a to do miesta, ktoré kupujúcí uvedie vo svojej objednávke. Platba za dopravu je 5,00 EUR, v prípade platby dobierkou sa pripočíta suma 2 EUR za tento spôsob platby.

3.Pri osobnom odbere v sídle spoločnosti, akceptujeme platbu v hotovosti alebo kartou.

Informácie ohladom ochrany osobných údajov nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Odstúpenie od zmluvy

1.Kupujúcí má právo od zmluvy odstúpiť do 14 dní od prevzatia tovaru (to neplatí, pokiaľ bol tovar upravený podľa prianí kupujúceho).

2.Pokiaľ je tovar zároveň vrátený, musí tak kupujúci učiniť v originálnom a bezchybnom obale.

3.Kupujúci má ďalej právo odstúpiť od zmluvy z titulu zodpovednosti predávajúceho za vady predanej veci podľa príslušných ustanovení občianskeho zákonníku.

4.Kupujúci je ďalej oprávnený od zmluvy odstúpiť v prípade, že predávajúci nedodrží dodacie termíny spoločne dohodnuté.

5.Predávajúci je oprávnený od zmluvy odstúpiť, pokiaľ si kupujúci dodaný tovar neprevezme alebo ho odmietne prevziať. Odstúpiť od zmluvy je možné i po vzájomnej dohode.

6.Kupujúci musí pre platné odstúpenie od zmluvy učiniť jednostranný prejav vôle určený prevádzkovateľovi virtuálného obchodu. Tento prejav vôle musí mať písomnú listovú podobu.

7.Pokiaľ chce kupujúci odstúpiť od zmluvy u tovaru, ktorý už převzal a uhradil, je nutné po vzájomnej dohode tovar vrátiť predávajúcemu osobne v sídle spoločnosti alebo obyčajným balíkom, aby mal predávajúci možnosť prekontrolovať obsah a úplnosť balíku. Následne bude hotovosť vyplatená na mieste alebo zaslaná na účet kupujúceho. V prípade, že predávajúcí pri zasielaní tovaru kupujúcemu uhradil poštovné, táto čiastka pri vrátení peňazí zostáva predajcovi ako manipulačný poplatok.

Zodpovednosť za vady

Záručná doba beží odo dňa odovzdania tovaru zákazníkovi. Predávajúci je povinný poskytnúť záruku za kvalitu a úplnosť dodávky. Na tovar sa vzťahuje záruka 24 mesiacov. Pokiaľ zistí kupujúci pri prevzatí tovaru vady, je povinný tieto skutočnosti oznámiť čo najskôr telefonicky, elektronicky, alebo písomne, najneskor však do 3 pracovných dní od prevzatia tovaru.

Záverečné ustanovenia

Obchodné podmienky platia v znení uvedenom na internetovej stránke predávajúceho v deň odoslania elektronickej objednávky. Neplatia len v prípade, že medzi účastníkmi bolo písomne dohodnuté niečo iné. Pokiaľ odošlete objednávku po dni, v ktorom došlo ku zmene podmienok, platí, že so zmenou súhlasíte. Odstúpenie je účinné okamžikom jeho doručenia predávajúcemu, nevzťahuje sa však na zásielku už odovzdanú dopravcovi. Odoslaním elektronickej objednávky kupujúcí bez výhrady akceptuje všetky ustanovenia obchodných podmienok v znení platnom v deň odoslania objednávky, ako aj v deň odoslania objednávky platnú výšku ceny objednaného tovaru ( vrátane príp. expedičných a dopravných nákladov) uvedenú v cenníku na internetovej stránke, pokiaľ nebolo prekazateľne dohodnuto inak. Odoslanou objednávkou (návrhom kúpnej zmluvy) je kupujúci po dobu stanovenú k dodaniu tovaru neodvolateľne viazaný.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Zavrieť
Zavrieť