Menu

Tu nájdete dôležité informácie o germicídnych žiaričoch, ich využití, typoch,...

Informácie o germicídnych žiaričoch

 

Hlavné oblasti využitia germicídnych žiaričov

 

Charakteristika UV-C žiarenia

 

Typy germicídnych žiaričov

 

Prevedenie germicídnych lámp

 

Referencie

 

Katalógy na stiahnutie

 

Zaistite si dokonalú dezinfekciu UV-C žiarením pomocou germicídných žiaričov


Germicídne žiariče sú špeciálne žiariče využívajúce krátkovlnné ultrafialové žiarenie, ktoré spôsobí narušenie bunkových štruktúr pri vlnovej dĺžke 253,7 nm (UV-C). Toto žiarenie hubí baktérie a ich spory, plesne, kvasinky a mikroorganizmy. Svoje uplatnenie nachádzajú najmä pri dezinfekciu vzduchu a povrchov.

 

       

 

Germicídne žiariče slúžia k sterilizácii pomocou UV-C žiarenia a používajú sa všade tam, kde sterilizácia klasickými metódami nie je účinná alebo vzhľadom na prostredie nie je možná.

 

Majú veľmi širokú škálu využitia od hubenia plesní v malých priestoroch (napr. plesne v byte - zamedzí ich šíreniu) cez gastronómiu až po sterilizáciu operačných sál.

 

         

 

Použitie týchto žiaričov i v domácom prostredí spríjemní život aj mnohým alergikom, ktorí sú alergickí na plesne. UV-C žiarenie úspešne ničí všadeprítomné spóry plesní a tým zabraňuje ich ďalšiemu šíreniu.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Zavrieť
Zavrieť