Panel používateľa

Typy germicídnych žiaričov

Typy germicídnych žiaričov

Germicídne lampy s priamym žiarením


Používanie germicídnych bakteriocidnych lámp priameho účinku je jednou z najúčinnejších metód dezinfekcie. Tieto zariadenia vysielajú UV-C žiarenie s vlnovou dĺžkou 253,7 nm. Majú najsilnejšie biologickocidné vlastnosti a nenávratne deaktivujú baktérie, víry, plesne, huby a všetky mikroorganizmy. Vzhľadom k vysokej účinnosti pôsobenia bakteriocídnych lámp sú tieto využívané všade tam, kde je vyžadovaná vysoká úroveň mikrobiologickej čistoty a na jej udržaní závisí kvalita služieb a bezpečnosť pacientov a personálu.

 

Germicídne povrchové lampy s nepriamym žiarením (s prúdením)


Okolitý vzduch je pomocou ventilátora nasávaný cez filter dovnútra prístroja. Vnútri vzduch prechádza okolo dvoch (alebo jednej, podľa typu) žiarivkových trubíc Philips TUV30, vyžarujúce UV-C svetlo o vlnovej dĺžke 253,7 nm. Prečistený vzduch prúdi druhým koncom prístroja späť do miestnosti. Celý proces sa neustále opakuje. Lampy slúžia k nepriamemu ožarovaniu tzn. dezinfikujú vzduch (nie výrobky alebo povrchy). Žiarenie je úplne uzavreté v prístroji a prevádzka je tak úplne bezpečná po celých 24 hodín denne a to aj za prítomnosti ľudí.

 

Germicídne lampy kombinované s nepriamym a priamym žiarením


Tieto lampy využívajú vlastnosti a výhody oboch typov lámp a predstavujú svojou konštrukciou maximálne využitie UV-C žiarenia v praxi.

 

Priemyslové germicídne lampy s krytím IP65


Tieto germicídne lampy s priamym žiarením sú určené pre priemyselné využitie vo vlhkých výrobných a skladových priestoroch a pod.

 

Bolex, s.r.o., Bolešov 448, 018 53 Bolešov, Slovenská republika

sales@bolex.sk / +421 42 20 21 22 9

Novinky

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info