Menu

Typy germicídnych žiaričov

Typy germicídnych žiaričov

Germicídne lampy s priamym žiarením


Používanie germicídnych bakteriocidnych lámp priameho účinku je jednou z najúčinnejších metód dezinfekcie. Tieto zariadenia vysielajú UV-C žiarenie s vlnovou dĺžkou 253,7 nm. Majú najsilnejšie biologickocidné vlastnosti a nenávratne deaktivujú baktérie, víry, plesne, huby a všetky mikroorganizmy. Vzhľadom k vysokej účinnosti pôsobenia bakteriocídnych lámp sú tieto využívané všade tam, kde je vyžadovaná vysoká úroveň mikrobiologickej čistoty a na jej udržaní závisí kvalita služieb a bezpečnosť pacientov a personálu.

 

Germicídne povrchové lampy s nepriamym žiarením (s prúdením)


Okolitý vzduch je pomocou ventilátora nasávaný cez filter dovnútra prístroja. Vnútri vzduch prechádza okolo dvoch (alebo jednej, podľa typu) žiarivkových trubíc Philips TUV30, vyžarujúce UV-C svetlo o vlnovej dĺžke 253,7 nm. Prečistený vzduch prúdi druhým koncom prístroja späť do miestnosti. Celý proces sa neustále opakuje. Lampy slúžia k nepriamemu ožarovaniu tzn. dezinfikujú vzduch (nie výrobky alebo povrchy). Žiarenie je úplne uzavreté v prístroji a prevádzka je tak úplne bezpečná po celých 24 hodín denne a to aj za prítomnosti ľudí.

 

Germicídne lampy kombinované s nepriamym a priamym žiarením


Tieto lampy využívajú vlastnosti a výhody oboch typov lámp a predstavujú svojou konštrukciou maximálne využitie UV-C žiarenia v praxi.

 

Priemyslové germicídne lampy s krytím IP65


Tieto germicídne lampy s priamym žiarením sú určené pre priemyselné využitie vo vlhkých výrobných a skladových priestoroch a pod.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Zavrieť
Zavrieť