Panel používateľa

Povrchový germicídny žiarič s prúdením vzduchu NBVE-60 N- nástenný typ, bez počítadla prevádzkových hodín (2x30W)

Povrchový germicídny žiarič s prúdením vzduchu NBVE-60 N- nástenný typ, bez počítadla prevádzkových hodín (2x30W)

Germicídna lampa s prúdením – (umožňuje prítomnosť osôb v dobe prevádzky lampy), montáž na stenu, 2 žiarivkové trubice Philips TUV30W, bez počítadla prevádzkových hodín

404,40 € s DPH

EAN: nbve-60n

Dostupnosť: 2 až 4 týždne

Výrobca: ULTRA-VIOL

Technické parametre

Výkon: 2x30W
Životnosť žiariča: 8000 hodín
Napájanie: 230V, 50 Hz
Krytie: cca 20 metrov štvorcových
Vonkajšie rozmery: 1190 x 215 x 145 mm
Povrch lampy je odolný voči kyselinám a dezinfekcii.

Základné oblasti použitia sú napr:

1. Zdravotníctvo: dezinfekcia operačných sál, JIP, infekčných odd., centrálnej sterilizácie, laboratória, lekárne atď.
2. Potravinársky priemysel: balenie a spracovanie mäsa, spracovanie mlieka - ožarovanie fólie, sterilizácia technologických liniek, ničenie plesní vo vlhkom prostredí, výroba zmrzliny, znižovanie klíčivosti zemiakov.
3. Ostatné: farmaceutický priemysel, pracovné priestory, školy, klimatizačné zariadenia, chovateľstvo zvierat apod.
4. Sterilizácia vody: výroba nealkoholických nápojov, prípravne pitnej vody a pod

 

Germicídne baktériocídne lampy s nepriamym žiarením (s prúdením) pomocou ventilátora nasávajú okolitý vzduch cez filter dovnútra prístroja. Vnútri vzduch prechádza okolo dvoch (alebo jednej, podľa typu) žiarivkových trubíc Philips TUV30W, vyžarujúce UV-C svetlo o vlnovej dĺžke 253,7 nm. Prečistený vzduch prúdi druhým koncom prístroja späť do miestnosti. Celý proces sa neustále opakuje.

Lampy slúžia k nepriamemu ožarovaniu tzn. dezinfikuje vzduch (nie výrobky alebo povrchy). Žiarenie je úplne uzavreté v prístroji a prevádzka je tak úplne bezpečná po celých 24 hodín denne a to aj za prítomnosti ľudí.

Bakteriocídna lampa značne znižuje možnosť kontaminácie výrobkov mikroorganizmami, ktoré sa voľne pohybujú vzduchom, znižuje riziko možnej nákazy a je vhodná predovšetkým pre nemocnice, ordinácie, čakárne, lekárne, veterinárne kliniky, kancelárie, domy s opatrovateľskou službou, domovy dôchodcov, výrobne lahôdok, a pod.

Celková doba chodu prístroja s ohľadom na životnosť germicídnych trubíc je 8 000 hodín a je kontrolovaná pomocou elektronických hodín (podľa typu). Funkciu jednotlivých trubíc môžeme kontrolovať pomocou priehľadných okienok na čele prístroja.

Dezinfekcia vzduchu pomocou UV-C žiarenia sa uskutočňuje v germicídnych bakteriocídnych lampách s prúdením, vo vnútri dezinfekčnej komory. Znečistené ovzdušie je ventilátorom späť nasávané - po prechode cez filter zadržiavajúci prach a iné znečistenie, ide do dezinfekčnej komory.

Intenzita UV-C žiarenia a doba zotrvania vzduchu vo vnútri komory germicídnej lampy je nastavené tak, že vzduch vytláčaný von z germicídnej lampy je prakticky bez mikroorganizmov. Objem priechodu vzduchu lampou teda tvorí kompromis medzi možnosťou dezinfekcie v čo najväčšom množstve vzduchu v jednotke času a efektívnosťou ničenia mikroorganizmov v dezinfekčnej komore.

Tiež stojí za pozornosť, že nútený priechod vzduch spôsobuje jeho jemný obeh v miestnosti (vďaka čomu je dezinfikované ovzdušia v celej miestnosti).

Vďaka tomu, že UV-C žiarenie sa nedostane mimo uzavretý priestor svietidla - v miestnosti sa môžu vyskytovať ľudia - na rozdiel od lámp priameho žiarenia.

Pri výmene filtra, žiariviek, štartéra a tiež pri ich čistení a údržbe je potrebné bezvýhradne vypínať lampu.

Novinky

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info