Panel používateľa

Naša ponuka povrchových jedno funkčných germicídnych žiaričov

Povrchové germicídne žiariče - jedno funkčné

Naša ponuka povrchových jedno funkčných germicídnych žiaričov

38 položiek

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Germicídne baktericídne lampy s nepriamym žiarením (s prúdením)


Okolitý vzduch je pomocou ventilátora nasávaný cez filter dovnútra prístroja. Vnútri vzduch prechádza okolo dvoch (alebo jednej, podľa typu) žiarivkových trubíc Philips TUV30, vyžarujúcich UV-C svetlo o vlnovej dĺžke 253,7 nm. Prečistený vzduch prúdi druhým koncom prístroja späť do miestnosti. Celý proces sa neustále opakuje. Lampy slúžia k nepriamemu ožarovania tzn. dezinfikuje vzduch (nie výrobky alebo povrchy). Žiarenie je úplne uzavreté v prístroji a prevádzka je tak úplne bezpečná po celých 24 hodín denne a to aj za prítomnosti ľudí.

 

Bakteriocidna lampa značne znižuje možnosť kontaminácie výrobkov mikroorganizmamy, ktoré sa voľne pohybujú vzduchom, znižuje riziko možnej nákazy a je vhodná predovšetkým pre nemocnice, ordinácie, čakárne, lekárne, veterinárne kliniky, kancelárie, domy s opatrovateľskou službou, domovy dôchodcov, výrobne lahôdok, apod. Celková doba chodu prístroja s ohľadom na životnosť germicídnej trubíce je 8 000 hodín a je kontrolovaná pomocou elektronických hodín (podľa typu). Funkciu jednotlivých trubíc môžeme kontrolovať pomocou priehľadných okienok na čele prístroja.

 

Dezinfekcia vzduchu pomocou UV-C žiarenia sa uskutočňuje v germicídnej bakteriocídnej lampe s prúdením, vo vnútri dezinfekčnej komory. Znečistené ovzdušie je ventilátorom späť povysávané - po prechode cez filter zadržiavajúci prach a iné znečistenie, ide do dezinfekčnej komory. Intenzita UV-C žiarenia a doba zotrvania vzduchu vo vnútri komory germicídnej lampy je nastavená tak, že vzduch vytlačovaný von z germicídnej lampy je prakticky bez mikroorganizmov. Objem priechodu vzduchu lampou teda tvorí kompromis medzi možnosťou dezinfekcie čo najväčšieho množstva vzduchu v jednotke času a efektívnosťou ničenia mikroorganizmov v dezinfekčnej komore. Tiež stojí za pozornosť, že nútený priechod vzduch spôsobuje jeho jemný obeh v miestnosti (vďaka čomu je dezinfikované ovzdušie v celej miestnosti).

 

Vďaka tomu, že UV-C žiarenie sa nedostane mimo uzavretý priestor svietidla môžu v miestnosti prebývať ľudia - na rozdiel od lámp priameho žiarenia. Pri výmene filtra, žiariviek, štartéra a tiež pri ich čistení a údržbe je potrebné bezvýhradne vypínať lampu.

 

Bolex, s.r.o., Bolešov 448, 018 53 Bolešov, Slovenská republika

sales@bolex.sk / +421 42 20 21 22 9

Novinky

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info